Nabídky zboží

Bartek svíčky 158,-

index

k

l

images

Akční zboží

Nicorette Icemint Gum 4mg orm.gum mnd.30x4mg Exp. 2018

Nicorette Icemint Gum 4mg orm.gum mnd.30x4mg
Exp. 2018

189 Kč

Výrobce: McNeil AB
Katalogové číslo: 3610
Označení:
Dostupnost: Vyprodáno


Žvýkačky NICORETTE® patří do skupiny léků náhradní nikotinové léčby. Žvýkačky jsou určeny k léčbě závislosti na nikotinu (kouření), pomáhají zmírnit abstinenční příznaky vyskytující se u odvykajících kuřáků a lze je využít i jako podpůrný prostředek ve snaze o snížení počtu vykouřených cigaret. Pomáhají odvykajícím kuřákům v momentě chuti na cigaretu a umožňují snadněji překonat abstinenční příznaky vyvolané nedostatkem nikotinu. Jsou vhodné pro kuřáky, kteří kouří nárazově v průběhu dne.

O léčivém přípravku

Žvýkačky NICORETTE® pomáhají překonat abstinenční příznaky doprovázející odvykání kouření a tím umožňují odvyknout kouření. Žvýkačky NICORETTE® neposkytují tolik uspokojení jako cigareta, protože výrazné účinky nikotinu, které kuřák pociťuje jako příjemné, se u žvýkaček nedostavují. Nemusíte se proto obávat, že pro Vás vysazení žvýkačky bude obtížné. Podmínkou úspěšného odvykání je především silná vůle a motivace - pro obojí představuje léčba žvýkačkami NICORETTE® významnou pomoc. Pokud jsou žvýkačky NICORETTE® užívány v souladu s doporučeným dávkováním, pomáhají kontrolovat přírůstek hmotnosti po zanechání kouření.

Jak působí

Žvýkačky NICORETTE® obsahují nikotin v množství (2 nebo 4 mg). Pokud přestanete kouřit, Vaše tělo začne postrádat nikotin absorbovaný z cigaretového kouře. Nepříjemné pocity a touha kouřit svědčí o Vaší závislosti na nikotinu. Během užívání žvýkaček NICORETTE® se uvolňuje nikotin a vstřebává se sliznicí dutiny ústní do organizmu. Množství nikotinu obsažené ve žvýkačkách je zpravidla dostačující ke snížení touhy po kouření. Na rozdíl od cigaret neobsahují žvýkačky NICORETTE® zdraví škodlivý dehet a oxid uhelnatý, které vznikají při kouření.

Užívání žvýkaček NICORETTE® konzultujte se svým lékařem nebo lékárníkem v těchto případech:

Pokud jste v minulosti prodělal/a závažnou srdečně-cévní příhodu nebo jste v posledních 4 týdnech byl/a léčen/a v nemocnici z důvodu srdeční nevolnosti (jako jsou např. cévní mozková příhoda, srdeční infarkt, arytmie (poruchy srdečního rytmu), nestabilní angina pectoris); pokud jste podstoupil/a transplantaci srdečně-cévního bypassu nebo angioplastiku (plastiku cév); trpíte-li neléčeným vysokým krevním tlakem; trpíte-li chorobou jater a/nebo závažnou chorobou ledvin; máte-li cukrovku; trpíte-li hypertyreózou (nadměrná produkce hormonů štítné žlázy) nebo feochromocytomem (typ nádoru nadledvin; máte-li žaludeční nebo dvanáctníkové vředy; trpíte-li onemocněním čelistního kloubu.

Pokud jste těhotná, nebo kojíte.

Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis nebo volně prodejné).

Bez porady s lékařem neměňte doporučené dávkování. Osoby s umělým chrupem mohou mít se žvýkáním žvýkaček NICORETTE® potíže. Žvýkačka se může nalepit na umělý chrup a ve vzácných případech ho může i poškodit.

Dojde-li k použití nebo požití žvýkaček dítětem, poraďte se s lékařem.

Komu jsou určeny

Žvýkačky NICORETTE® jsou vhodé pro kuřáky,kteří kouří nepravidelně a nárazově v průběhu dne.

Jak se užívají

Počáteční dávka žvýkaček NICORETTE® by měla být zvolena podle míry závislosti každého kuřáka. Silní kuřáci (Fagerströmův test nikotinové závislosti (FTND) ≥ 6 nebo kouření > 20 cigaret denně) nebo jedinci, kterým se nepodařilo přestat kouřit po užívání žvýkaček s obsahem 2 mg nikotinu, by měli zahájit léčbu se žvýkačkami o obsahu 4 mg nikotinu. V ostatních případech je vhodné začít léčbu se žvýkačkami o obsahu 2 mg nikotinu. Pro většinu kuřáků dostačuje 8-12 žvýkaček denně. Neužívejte více než 24 žvýkaček denně!

Pro jaký účel lze žvýkačky NICORETTE® využít? 1) Ukončení kouření

Žvýkačky NICORETTE® by se měly užívat alespoň 3 měsíce. V této době by se mělo začít s postupným snižováním počtu žvýkaček. Denní dávka nikotinu se má postupně upravovat snižováním celkového počtu žvýkaček v závislosti na individuálním vnímání potřeby kouřit. Léčba by měla být ukončena poté, co denní spotřeba žvýkaček klesne na 1 - 2 žvýkačky. 2) Snížení počtu vykouřených cigaret

Žvýkačka NICORETTE® se užívá mezi jednotlivými epizodami kouření, vždy, když se objeví naléhavá potřeba kouřit, aby se co nejvíce prodloužil interval bez kouření, a úmyslně se tak snížil počet vykouřených cigaret během dne na nejmenší možnou míru. Pokud nedojde ke snížení počtu vykouřených cigaret za den během 6 týdnů od začátku užívání přípravku, je zapotřebí vyhledat odbornou pomoc.

Pokus o úplné zanechání kouření by se měl uskutečnit jakmile se cítíte být připraven/a, ne však později, než-li 6 měsíců od začátku léčby. Pokud se nepodaří skutečně přestat kouřit do 9 měsíců od začátku léčby, je zapotřebí vyhledat odbornou pomoc.

Pravidelné užívání žvýkaček NICORETTE® déle než 12 měsíců se však všeobecně nedoporučuje. Někteří bývalí kuřáci však mohou pociťovat potřebu delší léčby pomocí žvýkaček NICORETTE®, aby se vyvarovali návratu ke kouření. V případě, že se náhle objeví touha po kouření, je zapotřebí mít po ruce zásobu žvýkaček NICORETTE®.

Odborná rada a podpora okolí zpravidla zlepšují naději na úspěch. 3) Dočasná abstinence kouření

Žvýkačky NICORETTE® se užívají v situacích bez možnosti kouřit, například v místech se zákazem kouření nebo v případě, kdy si kuřák nepřeje kouřit a přitom pociťuje potřebu si zapálit.

Žvýkačky NICORETTE® užijete tehdy, když se dostaví touha po cigaretě. Zejména zpočátku je důležité žvýkat velmi pomalu. Přibližně po 30 minutách se celé množství nikotinu ze žvýkačky uvolní a je vstřebáno sliznicí dutiny ústní. Žvýkejte proto pomalu a s přestávkami! Budete-li se zejména v prvních dvou dnech řídit uvedenými pokyny, zvyknete si na určité tempo žvýkání. Tím bude zajištěn nejvhodnější přísun nikotinu a současně zamezíte nepříjemným nežádoucím účinkům. Přestože je klasická příchuť žvýkačky pro kuřáky přijatelná, může přivyknutí trvat 1-2 dny. Pokud dáváte přednost nikotinové žvýkačce s mátovou příchutí podobné běžné žvýkačce, vyzkoušejte NICORETTE® FreshMint Gum 2 mg, 4 mg.

Přípravky řady NICORETTE® by neměly být užívány bez doporučení lékaře osobami do 18 let.

Přípravky řady NICORETTE® nejsou určeny nekuřákům.

V případě nežádoucích účinků kontaktujte svého ošetřujícího lékaře nebo lékárníka.

Podobné zboží
© 2018 - Felidas.cz / Vytvořeno a hostováno u Abtera, s.r.o.